نحوه جوجه ‌کشی از تخم غاز 2

پکیج شماره دو ساخت دستگاه جوجه کشی در منزل

۳۸ comments برچسب: ،،،،

نحوه جوجه ‌کشی از تخم غاز 2

پکیچ شماره دوساخت دستگاه جوجه کشی خانگی در منزل

این بار میخوام براتون یک دستگاه جوجه کشی نسبتا ارزان تر رو  آموزش بدم تا بسازید و از جوجه کشی باهاش لذت ببرید. اصل اون شبیه پیکج آموزشی شماره یک هستش ولی یه مقدار از قبلی ارزون تر تموم میشه!

خیلی ساده است شما برای ساخت این دستگاه نیاز به چند تا قطعه دارید که اینجا مینویسم:

  1. برد دیجیتالی کنترل دما مخصوص هواباتور ( که در واقع مغز دستگاه هستش ) قیمت ۶۵ هزار تومان
  2. فن و المنت مخصوص هواباتور قیمت ۴۵ هزار تومان
  3. آداپتور و یا ترانس کاهنده برق قیمت ۲۵ هزار تومان
  4. یک جعبه مقوایی و یا چوبی و یا ام دی اف که قیمت خاصی ندارد

جمع هزینه ای که شما برای ساخت این ماشین جوجه کشی ساده میکنید حدودا ۱۳۵ هزار تومان هستش و اما روش ساخت :

یک جعبه مقوایی ۵۰*۵۰ سانتی با ارتفاع حدود ۳۰ سانتی پیدا کنین لازم نیست ابعادش دقیقا این باشه حدودا به این ابعاد باشه هم کفایت میکنه  جنس جعبه میتونه از چوب ، ام دی اف و یا مقوا باشه حتما بایستی جعبه بدون درز باشه ،  با استفاده از یک وسیله دو تا سوراخ به قطر حدودی ۶ میلی متر روش ایجاد کنید تا امکان انتقال هوا بین جعبه و بیرون دستگاه به وجود بیاد.

حالا فن و المنت مخصوص هواباتور رو داخل دستگاه قرار بدین و سوکت اون رو به برد مخصوص هواباتور وصل کنین ، برد رو بیرون از دستگاه قرار بدین و حسگر اون رو داخل جعبه بزارین ، در نهایت سوکت آداپتور رو به برد وصل کنین و برد رو روی درجه حرارت ۳۷٫۷  تنظیمش کنین ، حالا دستگاه جوجه کشی شما کاملا آماده است

تخم های نطفه دار رو داخل جعبه قرار بدن و یک کاسه آب رو هم داخل دستگاه جهت تامین رطوبت بزارین فقط هر روز چند بار تخم ها رو تکون بدین ، یعنی هر روز  سه تا چهار بار درب دستگاه رو بردارین و با دست تخم های داخل دستگاه رو حرکت بدین ، بعد از ۲۱ روز خواهید دید که به راحتی آب خوردن جوجه ها سر از تخم در میارن ، فقط یادتون باشه که سه روز آخر ظرفی رو که آب داخلش گذاشتین رو بزرگ تر کنین تا رطوبت دستگاه تامین بشه!!

نگران سوکت ها و وصل اونها به هم دیگه مثلا وصل فن و المنت به برد و آداپتور به برد نباشین چون سوکت ها جوری ساخته شدن که فقط به داخل جایه مخصوص به خودشون میرن و اصلا نمیشه اشتباهی وصلش کرد!!

خیلی خیلی راحت شما یک دستگاه جوجه کشی با کمترین هزینه خواهید داشت و میتونید مطمن باشید که حداقل ۷۰ درصد میتونید از این دستگاه راندمان جوجه کشی بگیرید یعنی از هر ۵۰ تا تخم که داخل دستگاه می زارید ۳۵تاش تبدیل به جوجه میشه , فقط حواستون باشه که حتما و حتما تخم هاتون تازه و با نطفه باشه.

این هم از پکیج شماره دو ساخت دستگاه جوجه کشی با وسایل هواباتور مطمن باشید که در آینده هم روش هاس ساخت دیگه ای از دستگاه جوجه کشی رو برای شما آماده میکنم

 

دیدگاه (38)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.