آموزش جوجه کشی اردک و پرورش اردک بخش دوم

خانه » بلاگ » مقالات » آموزش جوجه کشی اردک و پرورش اردک بخش دوم

قسمت دوم از آموزش پرورش اردک به نام : آموزش جوجه کشی اردک و پرورش اردک آماده شده است.در این سری مقالات به صورت کامل سعی شده است که از زمانی که یک اردک به صورت نطفه است تا زمانی که یک اردک بالغ شده است پوشش داده شود و مراحل و آموزش های لازم برای جوجه کشی از اردک و پرورش آن آموزش داده شود.اگر شما قسمت اول از آموزش پرورش اردک را مطالعه نکرده اید آموزش جوجه کشی اردک و پرورش اردک را مطالعه فرمایید.

بخش دوم :

۵. تخم های نامناسب را بعد از یک هفته جدا کنید :
بعد از یک هفته به بررسی تخم ها بپردازید.با استفاده از نطفه سنج تخم ها را نطفه سنجی کنید و آن تخم های که نطفه ندارند و نابارور هستند را از دستگاه جوجه کشی خارج کنید.تخم های که رنگ پوسته روشنی دارند و همچنین تخم های که رنگ پوسته خیلی تیره دارند می تواند نشان از ناباروری و یا مرده بودن جنین در داخل تخم باشد.به دقت تخم ها را بررسی کنید و تخم های ناباور را جدا کنید.

اموزش جوجه کشی از اردک -مرحله 5آموزش جوجه کشی اردک و پرورش اردک بخش دوم

۶.بعد از ۲۵ روز زمان مناسب برای آن است که تخم اردک ها را به حالت هچ ببرید :
حالت هچ , حالتی است که در آن جنین در داخل تخم به قدر کافی رشد کرده است که دیگر نیاز به چرخش تخم ندارد و باید دستگاه جوجه کشی تخم ها را ثابت نگاه دارد.می توانید تخم ها را به یک دستگاه جوجه کشی دیگر انتقال دهید در زمان هچ و یا تنظیمات ماشین جوجه کشی را بر روی حالت هچ تنظیم نمایید.
• دما بایست بر روی ۹۹ درجه فارنهایت یا ۳۷.۲ درجه سیلسیوس باشد و همچنین رطوبت بر روی ۶۵ درصد تنظیم شود.
• اگر یکی از اردک ها از تخم خارج شد و یا یک تغییر ویژه در تخم ها ایجاد شد زمان آن است که رطوبت را روی ۸۰ درصد تنظیم کنید و تهویه دستگاه جوجه کشی را بیشتر کنید.
• ۶ تا ۱۲ ساعت مانده به پایان زمان هچ دما را به ۹۷ درجه فارنهایت یا ۳۶.۱ درجه سیلسیون کاهش دهید و تمام محفظه های هوا و راه های خروج و ورود هوا را باز کنید.

همچنین بخوانید :   چگونه جوجه ها را رنگ کنیم ( عملی که اصلا پیشنهاد نمیشود)

 

آموزش پرورش اردک - مرحه 6

آموزش جوجه کشی اردک و پرورش اردک بخش دوم

۷. خشک شدن اردک های که از تخم خارج شده اند :

در حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد تخم اردک ها تبدیل به جوجه  اردک خواهد شد.حال زمان آن است جوجه اردک ها خشک شوند و به یک مکان مناسب انتقال یابند.

آموزش جوجه کشی - مرحله 7

 

آموزش جوجه کشی اردک و پرورش اردک بخش دوم

 

لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما درباره جوجه کشی از ارک در میان بگذارید.

این مقاله ادامه دارد به زودی قسمت بعدی آماده میشود.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X